TSE – TSEK Belgelendirme

                 

                   Ürettiğiniz ürün ve hizmetin adı altında aldığınız markanıza TSE ürün belgesi alınır. Ürettiğiniz ürün TSE standartlarına uygunluk beyanında bulunmak için ürünün hangi standartlara uygun olduğunu bulmak ve standarttı iş yerine kurmak amaçlanmıştır. Bu kapsamda yapılacak olan faaliyetler ve araştırmalar sonucunda ISO 9001:2008 belgesi ile paralel kurulacak olan bu standart hizmet kalitenizi, üretim kapasitenizi arttırarak iş potansiyelinize TSE markalı bir ürün çıkartma hedefinde bulunmuş oluyorsunuz. Günümüzde sanayide ve tüm sektörlerde ürününüze TSE belgesi almak ihracat ve ihale işlemlerinizde istenilen belgeleri de bir şekilde temin edeceksiniz demektir.

                    Üretim esnasında markanızın adı altındaki ürünleriniz Türk standartları kapsamında test ve laboratuvar hizmetleri ile birlikte ürün belgesi almak için verilen hizmet ile markanız tescil edilmiş artık TSE belgeniz ile rahat bir şekilde TSE kalite kapsamında üretiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

                     TSEK Standarttı olmayan bir ürünün standart maddelerini muadili olan başka bir ürün ile denkleştirip TSE tarafından onaylandıktan sonra faaliyetine devam edilebilecek olan uygunluk beyan eden bir belgedir.

 

TSE TSEK HİZMETİ KAPSAMINDA ÜRÜN BELGELENDİRME FAALİYETLERİ

 

*Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi (TSE Markası)

*TSE Kritere Uygunluk Belgesi (TSEK Markası)

*CB Deney Belgesi

*CCA- NTR Belgesi

*TSE Elektromanyetik Uyumluluk Belgesi

*Birim Doğrulama Belgesi

*TSE-HAR  Markası Kullanma Belgesi

*CENELEC KEYMARK Belgesi

*TSE Ex Uygunluk Belgesi

*Ortak Kriterlere uygunluk belgesi

*Deney Belgesi

*HELAL Belgelendirme

*SPICE Belgesi

*GMP İyi Üretim Uygulamaları