Yurt Dışı Gümrük Belgeleri

SASO  Certificate (Saudi Arabia)

SUUDİ ARABİSTAN uygunluk belgesidir. SASO Belgesi Arabistan sınırları içerisinden Türkiye’den ve dünyadan gidecek olan ürünlerin yükleme öncesi yapılan gözetim neticesinde verilen Arabistan standartlarına uygunluk belgesidir.

SONCAP ( NİJERYA UYGUNLUK BELGESİ) TSE ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

SonCap Belgesi Nedir ?

Nijerya İhracat SON (Nijerya Standartlar Organizasyonu) tarafından kurulan uyum programının zorunlu bir doğrulama ile düzenlenmiştir. Sertifikasyon Nijerya ile uluslararası standartlara uygun olarak ithal ürünlerin uygunluğunu doğrulamak amaçlanmıştır.

CEKAL elgesi

CEKAL Nedir?  Çoğunlukla Cam ürünlerin ihracatını yapmak ve kaliteli olması ,  gereği firmaların sahip olması gereken Fransa standartıdır. Yıllardan beri cam sektöründe cam ürünlerinin kalite ve performans testlerini tarafsız olarak yapan uluslararası bir kuruluştur.Cekal Belgelendirme süreci ürünün özelliğine ve türüne göre farklılık göstermektedir. Cekal İşareti taşıyan bir ürün standarda ait tüm testlerin yapıldığını ve ürünün Cekal Standardı üzerinden belgeli olduğunu gösterir.

Kuwait KUCAS certification

1-) 17 mart 2013 yılından bu yana Kuveyt in sanayi idaresi bakanlığı (PAI) ICCP planı uygulamaya başladı.Elektrikli ev aletleri ses ve video ürünleri ICCP kapsamındadır.

KUCAS certification temel unsurları şunlardır ;

1-) Tüm ürünler Kuveyt Ulusal teknik şartnamelere ve uluslar arası standartlara uygun olmalıdır.

2-) Her parti ürünlerin Gümrükleme işlemleri için ICCP sertifikası kargo ile olmalıdır.

3-)Gerekli test ve analizler yaptırılır. Ürünler belge çıkmadan önce sıkıntı yaşamamak için mutlaka test yaptırılmalıdır.

4-) Manuel, elektrikli şematik diyagram, anahtar modülü vs..) (spesifik ürüne bağlı örneklerin sayısını belirlemek) örnekleri ve verilerin hazırlanması

5-)Ürünlere ait paking listesi ve ınvoıce konşimento evrakları ile birlikte EZHAR KURUMSAL olarak kucas belgenizi rahatlıkla ve güvenilir bir şekilde sağlanmaktadır.

NSF-51 Sertifikası 

NSF-51 Sertifikası nasıl alınır ?

NSF-51 Sertifikası gıda alanları için üretilen kalite standartları gereği ihracat yapmak için kullanılan ; sağlık gereksinimlerini üst düzeyde karşıladığını belgeleyen uluslararası bir sertifika programıdır.

Ürünlerin üretim aşamasından itibaren gıda sağlığına uygunluğunu kontrol ederek birçok teste tabi tutmaktadır.

Bio Uni S, Power Cleaner H&M, Bio Circle Liquid ve Inox Top isimli temizleyiciler, Uluslar arası geçerliliği olan NSF Sertifikası ( National Sanitary Foundation—Uluslar arası Sağlık Kuruluşu ) ile belgelenmiştir.

NSF Belgesi, kullanıcı ve gıda denetleyicilerine, kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğunu garanti eder.

ECE R43 

Otomotiv sektöründe Cam testi yaparak ürününüzü uygun hale getirin

Otomotiv uygulamalarında kullanılan cam diğer cam ürünlerden daha farklı basınç formlarına dayanıklılık göstermek zorundadır. Arabalar ve diğer taşıtlarında kullanılan cam imalatçısı olarak, ürünlerinizin Birleşmiş Milletler ECE R43 tasdik programında belirtilen standartlara uymak zorunda olduğunu çok iyi biliyorsunuz.

İlk Bakışta Faydalanabileceğiniz Hizmetler

ECE R43 uyarınca otomotiv uygulamaları için cam sertifikalandırma ortağınız EZHAR KURUMSAL:

Otomotiv ve taşıt endüstrisinde, ürünlerinizin tamamıyla sertifikalandırılmış ve onaylanmış oluşunun verdiği gönül rahatlığıyla cam satışı yapabilirsiniz.

EZHAR KURUMSAL uzmanlarından otomotiv cam testi ve onayı için satışların sürekliliği amacıyla tam destek alırsınız.

Yeni ürün alanınızı genişlettiğinizde size verilecek olan desteğe güvenebilirsiniz.

Üretiminizin ilgili standartlarla uyumlu olduğunu, RDW ya da belirlenen müteahhitler için COP denetimleriyle tasdik edildiğini garanti altına almak için gerekli tüm kalite güvenceleri denetimlerini gerçekleştirirsiniz.

Ukr SEPRO 

Her ülke kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Bu paralelde Ukrayna da benzer tavrı göstermekte, ithal ürünlerden sertifika istemektedir. Bu ülkeye sıkça sevkiyat yapan firmalar bu belgeye gümrükte ihtiyaç duymaktadır.

Öte yandan, iç piyasada prestij sağlama yönüyle bu belge gereklidir. Bugün için TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence Belgeleri bizim için nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke için kendi sertifikası da aynı prestij ve güvenilirlik anlamını taşımaktadır.

Ürünleriniz önce tarafımızca incelenir, firmanız hakkında genel bilgiler Rusça`ya çevrilerek kataloglarınızla birlikte Kiev`de sertifika kuruluşlarına gösterilir. Fiyatlandırma için Resmi müracaat gereklidir. Tarafımızla yapacağınız sözleşme doğrultusunda işleminiz başlar ve Ukrayna`dan Yetkili Eksperler gelerek üretim yerinizde inceleme yapar. Numunelerin Kiev`deki Test Merkezinde incelemesi yapıldıktan sonra 20 ile 30 gün içinde sertifikalar teslim edilir.

SASO CERTIFICATE (KINGDOM OF SAUDI ARABIA)


eCOSMA SİSTEMİ (SAUDI FOOD AND DRUG AUTHORITY)


ESMA BELGESİ (Emirates Conformity Assessment Scheme (ECAS) Certification)

 


SONCAP CERTIFICATE (NIGERIA)


CNCA CERTIFICATE (ANGOLA)


COI IRAN (İRAN GÖZETİM SERTİFİKASI)
 


GOST / EAC (RUSSIA - KAZAKHSTAN - UKRAINE)


GOEIC (EGYPT)


PVoC (LIBYA)


PVoC (ALGERIA)


PVoC (IRAQ)


PVoC (KENYA)


PVoC (UGANDA)


BIETC (GABON)


BESC BENIN (BENIN)


BESC (CAMEROON)


ECTN  (DR CONGO)


ECTN (REP CONGO )


ECTN ( IVORY COAST )


ECTN (GİNE CONAKRY )


BSC (MADAGASCAR)


BSC  (SENEGAL) 


KUCAS (KUVEYT)


SUUDİ ARABİSTAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ